Zakład Poprawczy w Witkowie

”Człowiek jest lepszy, aniżeli jego własne czyny”
A. Szczypiorski

IMG 2876IMG 2885IMG 2894IMG 3488IMG 3490Jednym z najważniejszych elementów procesu resocjalizacji jest przygotowanie naszych wychowanków do pracy zawodowej. Jeżeli ten element pracy wychowawczej jest wspierany integracją ze środowiskiem otwartym, to wówczas możemy mówić o modelowej realizacji celu placówki resocjalizacyjnej.

Jesienią tego roku w ten właśnie sposób nasi wychowankowie przygotowywali się do powrotu do środowiska otwartego. Na prośbę wójta gminy Łubowo (leżącej nieopodal Gniezna) oraz sołtys wsi Leśniewo, Pani Anny Najkowskiej (z którą współpracujemy na co dzień w ramach zajęć hipoterapeutycznych), wykonaliśmy prace remontowe w tamtejszej świetlicy wiejskiej.

W ramach modernizacji obiektu nasi wychowankowie zamontowali nowe płytki na ścianie kuchni, wymalowali ściany i sufit oraz wykonali prace porządkowe. Zlecone zadanie pozwoliło z jednej strony udoskonalić posiadane przez naszych podopiecznych umiejętności zawodowe, a drugiej umożliwiło nieletnim rozwijać kompetencje społeczne dzięki bezpośrednim kontaktom z osobami ze środowiska otwartego. Tego typu działalność naszego zakładu sprzyja rozwijaniu współpracy z różnego rodzaju organizacjami i instytucjami zewnętrznymi, co z kolei umacnia pozytywną opinię o funkcjonowaniu ZP w Witkowie jako placówki skutecznie niosącej pomoc młodym ludziom.

Nasi wychowankowie spisali się bardzo dobrze i za swoją pracę otrzymali podziękowanie od wójta gminy Łubowo, przesłane na ręce dyrektora naszego zakładu.

W załączeniu kilka zdjęć dokumentujących wykonaną pracę.