Zakład Poprawczy w Witkowie

”Człowiek jest lepszy, aniżeli jego własne czyny”
A. Szczypiorski

W niedzielę 24 października nasi wychowankowie ponownie wzięli udział w imprezie integracyjnej zorganizowanej przez Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej Anny Najkowskiej w Leśniewie. Tym razem było to spotkanie nawiązujące do myśliwskiej tradycji Hubertusa.

Głównym celem spotkania była integracja osób niepełnosprawnych pozostających pod opieką stowarzyszenia „W stronę słońca” oraz osób uczestniczących w zajęciach hipoterapeutycznych CHiRK. Wśród uczestników znaleźli się także nasi podopieczni którzy, na prośbę pani Ani, asystowali podczas zajęć z końmi oraz wspierali to przedsięwzięcie organizacyjnie.

Impreza, która odbyła się w uroczym parku w Leśniewie zgromadziła pokaźne grono pasjonatów kontaktu z przyrodą, którzy korzystając z pięknej jesiennej pogody, świetni się bawili. Wśród atrakcji były przejażdżki konne, wykonanie wspólnej pracy plastycznej, wspólne gry i zabawy (również ze zwierzętami) oraz ognisko.

Nasi wychowankowie po raz kolejny świetnie wywiązali się z powierzonych zadań, odpowiedzialnie opiekowali się osobami korzystającymi z przejażdżek konnych i czuwali nad sprawnym przebiegiem różnych atrakcji.

Tego typu spotkania są znakomitą okazją do nawiązania nowych znajomości, integrowania się z osobami ze środowiska otwartego, rozwijania posiadanych kompetencji społecznych i alternatywnym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Poniżej fotografie ilustrujące przebieg Hubertusa w Leśniewie.DSC 0013DSC 0014DSC 0024DSC 0034DSC 0040IMG 3223