Zakład Poprawczy w Witkowie

”Człowiek jest lepszy, aniżeli jego własne czyny”
A. Szczypiorski

89122426plakat 1 crop

W ramach zajęć hipoterapeutycznych intensywnie rozwijamy współpracę z Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej Anny Najkowskiej w Leśniewie. Tym razem wspólnie z panią Anią, jej końmi i innymi wolontariuszami, w niedzielę 12 września wzięliśmy udział w pikniku charytatywnym - Festynie dla Olgi zorganizowanym w małej wsi Węglewo położonej w nieopodal Ostrowa Lednickiego -  kolebki państwa polskiego (lokalizację tych miejsc oraz Gniezna i Witkowa można zobaczyć na załączonej mapce).

Festyn w Węglewie był jednym z całej serii imprez zorganizowanych przez ludzi dobrej woli, których celem jest zebranie kwoty 9 000 000 zł. koniecznych do leczenia niespełna dwuletniej Olgi, cierpiącej na niezwykle bolesną i niebezpieczną chorobę - SMA typu 2 czyli rdzeniowy zanik mięśni. Jedyną nadzieją na ratunek dla małej Olgi jest niezwykle kosztowna terapia genowa.

W pięknym geście dobrej woli wielu ludzi z okolic Gniezna odpowiedziało na apel rodziców dziewczynki (mieszkańców naszego powiatu) i przyłączyło się do akcji zbiórki pieniędzy. W różnych miejscowościach z okolic pierwszej stolicy Polski od kilku miesięcy trawa akcja organizowania imprez charytatywnych, których celem jest pomoc dziewczynce.

Do akcji włączyli się również nasi wychowankowie, którzy wspólnie z CHiRK Anny Najkowskiej wzięli udział w imprezie w Węglewie. Tradycyjnie nasza rola polegała na wspieraniu działań pani Ani, dzięki której podczas festynu wszyscy chętni mogli spróbować jazdy konnej (na grzbiecie Bogusia) albo pobawić się niewielkich rozmiarów kucykiem - Bąbelkiem.

Obie atrakcje cieszyły się ogromny powodzeniem (czego dowodem są załączone fotografie) a nasi wychowankowie jak zwykle stanęli na wysokości zadania i świetnie sprawdzili się w roli opiekunów zwierząt oraz animatorów rozrywek konnych.

Podczas pikniku w Węglewie zebrano kwotę ponad 48 000 zł! Biorąc pod uwagę rozmiary miejscowości trzeba przyznać, że wynik jest imponujący. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w tak zaszczytnej inicjatywie i to z tak dobrym rezultatem.

PS. Aktualnie na koncie Olgi znajduje się kwota około 5 500 000 zł. Do celu brakuje jeszcze około 3 100 000 zł. Poniżej podajemy linki do informacji na temat zbiórki dla małej Olgi i zapraszamy do włączenia się do akcji!

https://www.siepomaga.pl/olga?ts=adw-dynamic&gclid=EAIaIQobChMIk-vQusCA8wIVlLmyCh21EwIJEAAYASAAEgLaAfD_BwE

https://www.facebook.com/Razem-dla-Olgi-103174148310646/

Poniżej ilustracja fotograficzna imprezy w Węglewie.