Zakład Poprawczy w Witkowie

”Człowiek jest lepszy, aniżeli jego własne czyny”
A. Szczypiorski

W dniach 21 i 22 sierpnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyło się wyjątkowe spotkanie osób kochających zwierzęta. Z inicjatywy Stowarzyszenia “Benek” z Szewców pod Poznaniem, zorganizowano  imprezę, której przewodnim celem była prezentacja zwierząt egzotycznych i niecodziennych. Uczestnicy spotkania mogli z bliska zobaczyć m.in. węże, jaszczurki, salamndry, króliki, lamy, owce, kozy, wielbłądy i wiele innych. To spotkanie miało również wymiar edukacyjny – zwiedzający mogli zapoznać się z formami i zasadami odpowiedzialnej oraz bezpiecznej opieki nad zwierzętami.

Innym ważnym elementem tego spotkania była prezentacja form rehabilitacji psychofizycznej prowadzonej w oparciu o kontakt ze zwierzętami – alpakoterapii I hipoterapii. O znaczeniu tej ostatniej, jej walorach, funkcjach oraz znaczeniu w terapii i reahabilitacji osób niepełnosprawnych i chorych opowiadała pani Anna Najkowska, prezes Stowarzyszenia “W stronę słońca” oraz szefowa Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej w Leśniewie. Z panią Ania wspólpracujemy już od kilku lat. Jednym z elementów naszej współpracy jest pomoc w opiece nad końmi oraz asystowanie podczas zajęć hipoterapeutycznych prowadzonych przez panią Anię. I dlatego też nasi wychowankowie wzięli udział w tegorocznej edycji Animal Fest. Podopieczni naszej placówki zajmowali sie opieką nad końmi i pomocą w trakcie prezentacji form zajęć hipoterapeutycznych oraz podczas przejażdżek konnych, które wzbudziły ogromne zainteresowanie zwłaszcza wśród najmłodszych gości imprezy.

Udział naszych wychowanków w tak spektakularnej imprezie dostarcvzył im niezapomnainych emocji, wrażeń i doświadczeń. Tego typu imprezy niosą z sobą wyjątkowe walory resocjalizcyjne –  pozwalają kreować nowe znajomości, odnajdywać się w nowych rolach społecznych, integrować się ze środowiskiem oraz rozwijać posiadane już umiejętności interpersonalne. Nasi wychowankowie wrócili z Poznania zmęczeni ale zadowoleni i dumni z dobrze wykonanego zadania. Umówliśmy się na spotkanie w zimowej edycji Animal Fest, a do udziału w niej będziemy przygotowywać sie w ramach zajęć hipoterapeutycznych w Leśniewie.

Oto linki do oficjalnego podsumowania poznańskiej imprezy - https://www.animalfest.pl/pl/aktualnosci/zakonczenie-animal-fest-summer-2021/

Dzikie zwierzęta opanowały MTP - YouTube

Poniżej prezentujemy zdjęcia i filmiki ilustrujące udział naszych wychowanków w Animal Fest.126781012131415