Main menu

Sukces na OSPARze.

 

 

Sukces na OSPARze

 

            Mamy za sobą udział w XXIV OSPAR odbywający się tradycyjnie od 24 lat w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.  

4 grudnia 2019 roku zaprezentowaliśmy siebie i nasze piosenki na Ogólnopolskiej Scenie Prezentacji Artystycznych Realizacji w Warszawie. Nie było łatwo, ale na pewno bardzo przyjemnie.

W tegorocznym przeglądzie brało udział 12 placówek, a my znaleźliśmy się wśród 7 wyróżnionych. Za sukcesem stoją nasi wychowankowie – Piotr Kowalski oraz Krystian Wersocki oraz ich opiekunowie – Aldona Osterczy i Janusz Lis. Jednak wyróżnienia dla naszych wychowanków to wynik wytężonej pracy resocjalizacyjnej wszystkich pracowników naszego zakładu. Od lat w Witkowie stawiamy na nowatorskie formy i metody pracy – często w oparciu o zasady twórczej resocjalizacji. Dzięki takiemu ukierunkowaniu naszej działalności udaje nam się wyzwalać wśród naszych podopiecznych ukryte zdolności i talenty. Uruchomienie wewnętrznych możliwości, kreowanie i afirmowanie własnych, indywidualnych i niepowtarzalnych zasobów czy potencjałów staje się dla naszych wychowanków fundamentem do budowania swojej nowej, zdrowej, dającej nadzieję na przyszłość tożsamości młodego człowieka.

Dzięki takiemu podejściu do pracy resocjalizacyjnej w naszej placówce Piotr i Krystian mieli możliwość wyśpiewać dla naszego zakładu wyróżnienie specjalne, przyznane w imieniu Fundacji im. Marii Grzegorzewskiej, a w nagrodę otrzymali wieżę, która na pewno posłuży wszystkim wychowankom chętnym do rozwijania aktywności muzycznej.

Nagrodę indywidualną dla osobowości scenicznej OSPAR 2019 otrzymał Piotr, który zaprezentował się nie tylko wokalnie, ale również jako autor tekstów wyśpiewanych przez naszych chłopaków. Piotr otrzymał nagrody – plecak, słuchawki, ale przede wszystkim małą statuetkę przyznaną po raz pierwszy w historii OSPARu.

Radościom i tańcom nie było końca, ale po całym dniu zabawy, późnym wieczorem trzeba było opuścić stolicę i wracać do Witkowa. Z Warszawą i innymi uczestnikami żegnaliśmy się okrzykiem DO ZOBACZENIA ZA ROK !