Main menu

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Tegoroczny okres wczesnej wiosny stał się dla naszych wychowanków okazją do uczestniczenia w wydarzeniach, które pomagały odnaleźć się w atmosferze nadchodzących Świąt Wielkanocnych. O rekolekcjach wielkopostnych informowaliśmy już wcześniej, teraz przyszedł czas na prezentację kolejnych wydarzeń nawiązujących do zbliżających się Świąt.

Na początku kwietnia wzięliśmy udział w spotkaniu integracyjnym, zorganizowanym przez Stowarzyszenie „W stronę słońca” wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich z Lednogóry. Jego  celem było propagowanie zwyczajów związanych z przygotowaniami do nadchodzących Świąt. Podczas wspólnej zabawy wychowankowie mieli okazję zapoznać się z starymi formami przygotowywania się do Świąt, poznając zwyczaje i tradycje ludowe, m.in. uczyli się sposobów barwienia, a potem malowania pisanek, wykonywania ozdób na stół wielkanocny czy wykonywania innych przedmiotów związanych ze Świętami.

Młodzi ludowi artyści z dużym zapałem wykonywali ozdoby i przedmioty świąteczne:

Z kolei 11 kwietnia do naszego zakładu zawitali goście, z którymi na co dzień współpracujemy i działamy na rzecz integracji środowisk. W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie, Ania Najkowska z mężem, która prowadzi Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej w Leśniewie oraz wychowankowie i pracownicy naszego zakładu.

Głównym punktem naszego spotkania był udział w mini spektaklu teatralnym, który przedstawili aktorzy krakowskiego teatru wędrownego. Treść przedstawienia dawała okazję przygotowania się do świadomego przeżycia Świąt Wielkiej Nocy, ponieważ aktorzy w prostej i przejrzystej formie przybliżali widzom wybrane fragmenty biblijne, odnoszące się do Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Aktorzy zostali ciepło przyjęci przez zgromadzoną widownię:

Forma spektaklu pozwalała na aktywny udział w nim również widzów:

Po zakończeniu spektaklu dyrektor zakładu, Pan Przemysław Priebe, podziękował artystom za pobudzające do refleksji przedstawienie, wszystkim zebranym złożył życzenia a następnie zaprosił do wspólnego stołu i kontynuowanie spotkania przy przedświątecznej kawie.