Main menu

Podsumowanie gminnego roku sportowego w Witkowie

W czwartek 9 marca w Centrum Kultury w Witkowie odbyło się uroczyste, już dziewiętnaste w historii Gminy i Miasta Witkowo podsumowanie gminnego roku sportowego w którym uczestniczyli wychowankowie Zakładu Poprawczego w Witkowie.

Rok 2016 obfitował w wiele sukcesów sportowych na arenach Gminy, powiatu, wielkopolski, kraju, a nawet Europy. W trakcie uroczystości za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz rozwoju kultury fizycznej w Gminie i Mieście Witkowo Wyróżniono „STATUETKĄ RYCERZA WITA” Pawła Piniarskiego – trenera, sportowca, nauczyciela Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie. Wyróżnienie w formie talonów na zakup sprzętu sportowego otrzymały z kolei: Martyna Galant – halowa mistrzyni Polski w biegu na 800 metrów oraz Agnieszka Milczyńska – reprezentantka Polski, przygotowująca się do startu w XXI Światowych Igrzyskach dla Osób po Transplantacji, które odbędą się w tym roku w Hiszpanii.

W stosowny sposób wyróżniono również najlepszych zawodników biorących udział w XIV edycji Witkowskiej Ligi Halowej w Piłce Nożnej. Wśród nich został doceniony nasz wychowanek – Kamil Faberski.